Stalo se

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Začátkem listopadu jsme ukončili plavecký výcvik ve Vyškově.

Jak si druháci užili hodinu prvouky na stromové téma se podívejte ve Fotogalerii.

Ve středu před podzimními prázdninami jsme ve vydali na zatravněné pole u tvaroženského rybníka, abychom nechali proletět naše papírové draky. Drakiáda se spíše podobala přespolnímu běhu, protože foukalo jen malinko, ale to vůbec nevadilo. Pobyt na čerstvém vzduchu nám jen prospěl.

Naladit se podzimně a vyrobit tématickou výzbobu si rodiče a děti mohli v úteý 24. 10. ve školních výtvarných dílnách. Tvořili jsme z listů věnec, mandalu, strašáka ze sena, podzimní vázičku, papírové netopýry a netopýrky, ježka i sovičku.

V pátek 6. 10. vyrazili třeťáci společně s paní učitelkou Ivou Frýzovou v rámci prvouky na exkurzi k panu Křížovi. Co všechno se o zelenině dozvěděli, viděli a ochutnali se můžete podívat v naší Fotogalerii.

V pondělí 4. 9. jsme v naší škole přivítali 12 nových prvňáčků. Přejeme, aby se jim v naší školičce líbilo, zažili spoustu pěkných i úspěšných chvil a našli nové kamarády.

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Poslední den před prázdninami jsme si rozdali vysvědčení a také se rozloučili s páťáky. Ti si připravili veselé pásmo plné básniček, podepsali se do pamětní knihy a dostali i něco na památku na tvaroženskou školu. Přejeme jim na vyšším stupni hodně školních i osobních úspěchů, dostatek elánu a optimismu.

Penzion Na poslední míli na Milovech na Vysočině byl místem pobytu naší školy v přírodě. Tématem letošního ročníku bylo Království pohádek. Nechybělo soutěžení v týmech, vodní souboje, celodenní výlet, discotéka a noční průzkum okolí.

Den dětí jsme strávili velmi příjemným a poutavým vyprávěním mladých lidí o projektu na záchranu deštného pralesa. Green life Prales dětem. http://nepz.cz/kdo-jsme/projekt-green-life/

V polovině května se nám počasí umoudřilo a mohli jsme na školním dvorku absolvovat jízdu zručnosti na kole a test znalostí dopravních předpisů ve škole. Děti soutěžily ve třech kategoriích. Mezi prvňáky zvítězil Jonáš Kreuter, ve 2. kategorii (2. a 3. ročník) byl nejlepší Lukáš Pospíšil a mezi nejstaršími dětmi nejlépe projel trať a neztratil body v testu Honza Graffe.

Ve středu před velikonočními prázdninami byla ukončena soutěž O nejoriginálnější kraslici 2017 a paní ředitelka vyhlásila výherce. Soutěže se zúčastnilo 34 kraslic. Pro svého favorita hlasovaly všechny děti i paní učitelky.
Nejvíc se líbilo zpracování kraslice Anetky Pejřilové, 2. místo obsadila Kája Kežlinková a bronzoví byli bratří Makešovi. Speciální cenu paní ředitelky získal Ondra Kozlíček.

Hlavičkový den tvaroženského slavíka byl pátek 31. března - den před APRÍLEM. Nejenom, že jsme si vtipně a originálně ozdobili hlavy parukou, čepicí, kloboukem či účesem, proběhla i soutěž Tvaroženský slavík 2017. Své pěvecké umění předvedlo 17 odvážlivců. Po sečtení hlasů se vítězkou stala Verča Bendíková z 5. třídy.

Předvelikonoční čas jsme si společně s rodiči a dětmi zpříjemnili odpoledne 28. března v Jarních dílnách. Jaké krásně barevné dekorace jsme vytvořili, můžete vidět v naší Fotogalerii.

V pondělí 20. 3. se žáci 2. až 5. ročníku zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Klokan. V kategoriích Cvrček a Klokánek.

Koncem února k nám do školy zavítaly zástupkyně MAS Slavkovské bojiště a předali diplom a drobné dárky Ondrovi Kozlíčkovi za 2. místo ve výtvarné soutěži Škola je bezva. Ondrovi moc gratulujeme!!!!
Soutěž se konala pod záštitou projektů MŠMT: CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000404 Místní akční plán rozvoje vzdělávání v SO ORP Šlapanice a CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000402 Místní akční plán rozvoje vzdělávání v SO ORP Bučovice, je spolufinancována ze zdrojů Evropské unie v OP VVV.

V pátek 17. 2. jsme se zúčastnili výukového programu O VČELÁCH. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života tohoto vyjímečného hmyzu a v závěru si vyrobili svíčku ze včelího vosku.

Letošní zima byla bohatá na sněhovou nadílku, tak jsme mohli sněhulákování strávit na sněhu. Postavili jsme spoustu sněhuláků, želvu, kraba, veverku i sněhové koule s očima. Akci si užily nejen děti, ale i paní učitelky.

Ani rýmy či nachlazení nám letos nezabránily uskutečnit lyžařský kurz na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. S patřičným vybavením jsme se vydali zdokonalovat v lyžařské technice. Počasí nám přálo, sněhu bylo dost a během dvou dnů se na velké sjezdovce proháněly všechny děti.

Již tradičně se v zimě zdokonalujeme v bruslení. Náš minibruslařský kurz probíhal na ledové ploše za Lužánkami a na ledovém hřišti u Kosmáku.

Jak si naše děti ze školní družiny užívají zimu ve sněhu nebo na diskotékách se podívejte ve Fotogalerii.

Také rok 2016 jsme ve škole již tradičně zakončili Vánoční besídkou. Po vánočně či zimně laděných vystoupení dětí, proběhlo i rozdávání dárků, které si spolužáci navzájem nachystali.

Ve středu 21. 12. jsme jeli nasát vánoční atmosféru na trhy na náměstí Svobody v Brně. Potom nás čekal v kině Scala dokumentárně laděný film Příběh lesa.

15. 12. se konal tradiční Vánoční jarmark spojený s občerstvením a prodejem drobných dárků vyrobených dětmi naší školy a skauty. I tentokrát, stejně jako loni, se jarmark konal až v podvečer na dvoře školy. I když to zpočátku vypadalo, že nám to počasí pokazí, šlo o vydařenou akci, které se zúčastnilo mnoho rodičů i přátel školy a obyvatel naší obce.

Pondělní dopoledne 5. 12. jsme si zpestřili netradičně laděným mikulášským vyučováním. Zpívali jsme, vyrobili si Mikuláše (nebo Santu?), hovořili anglicky i se proběhli v tělocvičně. Poslední hodinu k nám přišel Mikuláš s dvěma andílky a 3 zlobiví čerti.

28. 11. byl u nás Den otevřených dveří, ve kterém navštívilo naši školu mnoho rodičů, kteří se mohli podívat na práci svých dětí i jejich učitelek a asistentek.

V pondělí 21. 11. jsme se vážně hudebně naladili při poslechu smyčcového kvarteta a v pátek 25. 11. se děti pobavily na divadelním představení jedné herečky paní Horákové.

Třetí listopadový den jsme sbalili draky, teple se oblékli a vypravili se za větrem. Letošní drakiádě počasí přálo. Bylo krásně slunečno, foukal vítr, i když někdy až moc, a na oschlém poli nad Tvarožnou nám to běhalo a létalo téměř samo.

Děti ve školní družině si na konci října zařádily na Halloweenské party plné hudby, zábavy, soutěží, převleků a veselí.

V rámci říjnového úkolu projektu Recyklohraní nazvané "Pátrejte s baterkou aneb lovíme baterie", jsme se se třeťáky vypravili na motorest Rohlenka, kde mělo být podle mapy Ecobatu místo, kde lze odevzdat nepotřebné baterie. Čtvrťáci měli za úkol vyskládat z použitých baterií obrys mapy ČR. Jak se nám podařilo splnit zadané úkoly se podívejte v naší fotogalerii.

Naladit se podzimně a vyrobit tématickou výzbobu si rodiče a děti mohli v pondělí 24. 10. ve školních výtvarných dílnách. Tvořili jsme zápich dýně, papírového Dubínka, závěs s listy, šípkové korále, plastelínového ježka a květinovou vázičku.

V úterý 18. 10. jsme jeli na výukový program do střediska ekologické výchovy Jezírko Lipka. Děti strávily celé dopoledne zkoumáním lesa a dřeva. V sychravém počasí se zahřály u kamen při výrobě bramborových placek.

14. 10. k nám přijel hudebník pan Šmerda se spoustou hudebních nástrojů a provedl nás letem hudebním světem.

Naše školní družina je plná tvoření, pohybu a her. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Druhý zářijový týden jsme si poslechli poutavé povídání o polárních krajích, prohlédli si zajímavé mrazivé fotky a dozvěděli se i něco nového z oblasti pólu na severu i jihu.

Ve čtvrtek 1. 9. jsme úspěšné zahájili nový školní rok a přivítali 21 nových prvňáčků. Přejeme dětem, aby se jim u nás líbilo, našli si spoustu kamarádů a byli úspěšní nejen ve školních lavicích.


copyright © 2012 - ZŠ Tvarožná


Kontakt

ZŠ Tvarožná
příspěvková organizace

664 05 Tvarožná 176

Tel.: 731 117 814
      
skola@skolatvarozna.cz 
skola.tvarozna@seznam.cz

IČO: 70875472

 

družina: 603 229 099
jídelna: 731 650 706
 

 

 


Aktuální dění