Stalo se

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

V pátek 29. června nás čekalo jen rozloučení s kamarády, školou, rozdání vysvědčení a HURÁ na prázdniny!

I ve čtvrtek jsme se společně s dětmi ze školky umělecky naladili. Přijeli za námi zpěváci a zároveň i herci s hudební pohádkou Zvířátka a loupežníci. Představení plné písniček se velmi libilo.

Středa 28. 6. patřila dramatickému kroužku pod vedením p. uč. Dragounové. Dopoledne pro své spolužáky zahráli velmi povedené představení Čert a Káča. Odpoledne své herecké umění předvedli i rodičům a sklidili velký potlesk a chválu. Už se těšíme na další kus.

Předposlení týden školního roku jsme strávili na Škole v přírodě v překrásné přírodě v údolí Bílého potoka na Hálově mlýně. Letošní téma znělo Cesta na Olymp. Seznámili jsme se s antickými bohy i hrdiny, vyzdobili si triko, zvládli celodenní výlet pěšky i lodí na hrad Veveří i soutěžili na Olympijských hrách. Nechyběl i tanec.

31. 5. se naší školičkou rozezněly lidové písničky. Do soutěže Tvaroženský slavík na lidovou notu se zapojilo 17 zpěváků. Vítězkou se stala Julča Řičánková s písní Až já pojedu přes ten les.
Odpoledne jsme pod vedením p. uč. Frýzové připravili pro týmy dospělák/rodič + dítě zábavně poučnou akci Běh Tvarožnou.

22. 5. jsme na školním dvoře prověřili své znalosti dopravní výchovy. Po znalostním testu jsme absolvovali i jízdu zručnosti.

24. 4. se školní fotbalový tým pod vedením p. Dobeše a p. Brzobohatého vydal na okrskové kolo soutěže McDonald´s Cup do Měnína. Kluci turnaj vyhráli a postoupili do okresního kola, které proběhlo na začátku května v Modřicích. Ze šesti družstev skončili na krásném 3. místě a přivezli si medaile, diplom i pohár. Gratulujeme!!!

Poslední den před Velikonocemi - poslední školní den v měsíci březnu byli vyhlášeni vítězové a účastníci Knižní duhové šifry. Rozšifrovat 16 názvů knih a bonusovou křížovku dalo opravdu práci.

Velikonoce a jarní tvoření si užívali i ve školní družině.

Letos se soutěže o Nej kraslici roku 2018 zúčastnilo 30 výtvarníků. Jaké krásné výtvory do Velikonoc zdobily chodbu naší školy a kdo se umísitil na stupni vítězů se můžete podívat ve Fotogalerii.

Předvelikonoční těšení si děti spolu s rodiči zpříjemnily na Jarních dílnách. Mohly vytvářet dekorace nejen z přírodního materiálu, pedigu, ale i z papíru.

I v letošním roce jsme se vydali na Fajtův kopec naučit se nebo se zdokonalit v lyžování. Počasí nám přálo, bylo slunečno a lehce mrazivo, a tak nám nic nebránilo se tři dny prohánět po zasněžené sjezdovce.

Již tradičně se v zimě zdokonalujeme v bruslení. Náš bruslařský minikurz se závěrečnou exhibicí letos probíhal na ledové ploše za Lužánkami.

Také rok 2017 jsme ve škole již tradičně zakončili Vánoční besídkou. Po vánočně či zimně laděných vystoupení dětí, proběhlo i rozdávání dárků, které si spolužáci navzájem nachystali.

Ve čtvrtek 22. 12. jsme jeli nasát vánoční atmosféru na trhy na náměstí Svobody a Zelňáku v Brně. Tradice Vánoc jsme si připomněli i výukovým programem na Petrově.

13.12. u nás ve škole řádily Lucky.

12. 12. se konal tradiční Vánoční jarmark spojený s občerstvením a prodejem drobných dárků vyrobených dětmi naší školy a skauty. I tentokrát, stejně jako loni, se jarmark konal až v podvečer na dvoře školy. Opět šlo o vydařenou akci, které se zúčastnilo mnoho rodičů i přátel školy a obyvatel naší obce.

Středeční dopoledne 5. 12. jsme si zpestřili netradičně laděným mikulášským vyučováním. Zpívali jsme, vyrobili si Mikuláše, čerta i anděla, hovořili anglicky i skotačili v tělocvičně. Poslední hodinu k nám přišel Mikuláš s andílky a spousta děsivě vypadajících čertů.

Začátkem listopadu jsme ukončili plavecký výcvik ve Vyškově.

Jak si druháci užili hodinu prvouky na stromové téma se podívejte ve Fotogalerii.

Ve středu před podzimními prázdninami jsme ve vydali na zatravněné pole u tvaroženského rybníka, abychom nechali proletět naše papírové draky. Drakiáda se spíše podobala přespolnímu běhu, protože foukalo jen malinko, ale to vůbec nevadilo. Pobyt na čerstvém vzduchu nám jen prospěl.

Naladit se podzimně a vyrobit tématickou výzbobu si rodiče a děti mohli v úteý 24. 10. ve školních výtvarných dílnách. Tvořili jsme z listů věnec, mandalu, strašáka ze sena, podzimní vázičku, papírové netopýry a netopýrky, ježka i sovičku.

V pátek 6. 10. vyrazili třeťáci společně s paní učitelkou Ivou Frýzovou v rámci prvouky na exkurzi k panu Křížovi. Co všechno se o zelenině dozvěděli, viděli a ochutnali se můžete podívat v naší Fotogalerii.

V pondělí 4. 9. jsme v naší škole přivítali 12 nových prvňáčků. Přejeme, aby se jim v naší školičce líbilo, zažili spoustu pěkných i úspěšných chvil a našli nové kamarády.

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Poslední den před prázdninami jsme si rozdali vysvědčení a také se rozloučili s páťáky. Ti si připravili veselé pásmo plné básniček, podepsali se do pamětní knihy a dostali i něco na památku na tvaroženskou školu. Přejeme jim na vyšším stupni hodně školních i osobních úspěchů, dostatek elánu a optimismu.

Penzion Na poslední míli na Milovech na Vysočině byl místem pobytu naší školy v přírodě. Tématem letošního ročníku bylo Království pohádek. Nechybělo soutěžení v týmech, vodní souboje, celodenní výlet, discotéka a noční průzkum okolí.

Den dětí jsme strávili velmi příjemným a poutavým vyprávěním mladých lidí o projektu na záchranu deštného pralesa. Green life Prales dětem. http://nepz.cz/kdo-jsme/projekt-green-life/

V polovině května se nám počasí umoudřilo a mohli jsme na školním dvorku absolvovat jízdu zručnosti na kole a test znalostí dopravních předpisů ve škole. Děti soutěžily ve třech kategoriích. Mezi prvňáky zvítězil Jonáš Kreuter, ve 2. kategorii (2. a 3. ročník) byl nejlepší Lukáš Pospíšil a mezi nejstaršími dětmi nejlépe projel trať a neztratil body v testu Honza Graffe.

Ve středu před velikonočními prázdninami byla ukončena soutěž O nejoriginálnější kraslici 2017 a paní ředitelka vyhlásila výherce. Soutěže se zúčastnilo 34 kraslic. Pro svého favorita hlasovaly všechny děti i paní učitelky.
Nejvíc se líbilo zpracování kraslice Anetky Pejřilové, 2. místo obsadila Kája Kežlinková a bronzoví byli bratří Makešovi. Speciální cenu paní ředitelky získal Ondra Kozlíček.

Hlavičkový den tvaroženského slavíka byl pátek 31. března - den před APRÍLEM. Nejenom, že jsme si vtipně a originálně ozdobili hlavy parukou, čepicí, kloboukem či účesem, proběhla i soutěž Tvaroženský slavík 2017. Své pěvecké umění předvedlo 17 odvážlivců. Po sečtení hlasů se vítězkou stala Verča Bendíková z 5. třídy.

Předvelikonoční čas jsme si společně s rodiči a dětmi zpříjemnili odpoledne 28. března v Jarních dílnách. Jaké krásně barevné dekorace jsme vytvořili, můžete vidět v naší Fotogalerii.

V pondělí 20. 3. se žáci 2. až 5. ročníku zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Klokan. V kategoriích Cvrček a Klokánek.

Koncem února k nám do školy zavítaly zástupkyně MAS Slavkovské bojiště a předali diplom a drobné dárky Ondrovi Kozlíčkovi za 2. místo ve výtvarné soutěži Škola je bezva. Ondrovi moc gratulujeme!!!!
Soutěž se konala pod záštitou projektů MŠMT: CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000404 Místní akční plán rozvoje vzdělávání v SO ORP Šlapanice a CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000402 Místní akční plán rozvoje vzdělávání v SO ORP Bučovice, je spolufinancována ze zdrojů Evropské unie v OP VVV.

V pátek 17. 2. jsme se zúčastnili výukového programu O VČELÁCH. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života tohoto vyjímečného hmyzu a v závěru si vyrobili svíčku ze včelího vosku.

Letošní zima byla bohatá na sněhovou nadílku, tak jsme mohli sněhulákování strávit na sněhu. Postavili jsme spoustu sněhuláků, želvu, kraba, veverku i sněhové koule s očima. Akci si užily nejen děti, ale i paní učitelky.

Ani rýmy či nachlazení nám letos nezabránily uskutečnit lyžařský kurz na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. S patřičným vybavením jsme se vydali zdokonalovat v lyžařské technice. Počasí nám přálo, sněhu bylo dost a během dvou dnů se na velké sjezdovce proháněly všechny děti.


copyright © 2012 - ZŠ Tvarožná


Kontakt

ZŠ Tvarožná
příspěvková organizace

664 05 Tvarožná 176

Tel.: 731 117 814
      
skola@skolatvarozna.cz 
skola.tvarozna@seznam.cz

IČO: 70875472

 

družina: 603 229 099
jídelna: 731 650 706
 

 

 


Aktuální dění

05.11.2018

Ve středu 21. 11. máme Den otevřených dveří.

09.11.2018

Ve dnech 21. a 22. 11. jsou hovorové hodiny.