Družina

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Kontakt:

Družinový mobil: 603 229 099

Družinový e-mail: druzina.tvarozna@seznam.cz

Kontaktní osoba: Mgr. Anna Pokorná, DiS. (vychovatelka I. oddělení ŠD), Zdeňka Palečková (vychovatelka II. oddělení ŠD)

Ranní družina

Funguje každý den od 7:00 do 7:50 hodin a je pro žáky, kteří přicházejí do školy mezi 7:00 a 7:15 hodin.

Odpolední družina

Je v provozu od 11:40 do 16:00 hodin. Vzhledem k většímu počtu žáků v odpoledních hodinách je družina členěna do dvou oddělení. Rozřazení žáků do oddělení je zcela v kompetenci školy.

Aktivity

Od 13:00 do 15:00 hodin probíhá v obou oddělení řízený program, proto je možné děti vyzvedávat pouze do 13:00 hodin, nebo od 15:00 hodin.

Přihláška

Přihlášku do školní družiny obdrží žák první školní den od své třídní učitelky.

Příspěvek na pitný režim, kapesníky a drobné odměny je 200 Kč na pololetí.

Čas odchodu ze ŠD

Na zadní straně přihlášky do školní družiny je nutné uvést čas, kdy bude žák odcházet a kdo ho bude vyzvedávat (uvést celé jméno osoby), popřípadě zda bude chodit z družiny sám. V průběhu roku je samozřejmě možné čas odchodu změnit na přihlášce u paní vychovatelky.

Družinový deníček

Na začátku školního roku dostanou žáci svůj družinový deníček, který slouží pro komunikaci mezi rodiči a vychovatelkami ŠD. Mimořádnou změnu odchodu či omluvení z družiny je nutné mít zapsané v družinovém deníčku! Telefonické omlouvání dětí, omluvenka napsaná na papír ani omluvy přes e-mail nejsou možné! E-mail slouží na komunikaci a sdělení organizačních záležitostí, nikoliv na omlouvání dětí.

Těšíme se na vás.

Se začátkem nového školního roku 2017/2018 zahájila svou činnost také školní družina s celoročním projektem pod názvem Dobrodružství. Nabízí se nám tak mnoho možností jak se „vyřádit“ ve všech směrech, výtvarném, literárním, hudebním či pohybovém. Obě oddělení se pustila za dobrodružstvím s velkým elánem.

Ďábelská archa, označení II. oddělení, se vydala na velkou plavbu se svými loďkami a pořídila si i své deníky. Zúčastnila se rovněž barevného dne a k této příležitosti vytvořila mandaly s podzimní tématikou. Barevné podzimní listí nás inspirovalo k vytvoření krásných indiánských čelenek. Po celý zářijový měsíc jsme se snažili využít slunného počasí k pobytu venku.

Měsíc říjen byl ve školní družině ve znamení strašidel a strašidýlek, i bubáků. Připomněli jsme si jednak naše stará známá strašidla, jako je bílá paní, bezhlavý rytíř, polednice, klekánice, hejkal, ohnivý mužík, ale poznali jsme i moderní strašidla, která se vyskytují v současných moderních pohádkách či filmech. Zkusili jsme si rovněž i nějaká strašidla vyrobit i nakreslit. Společně jsme se pustili do výroby starého hradu, který obsadili duchové, netopýři, černé kočky (předznamenání nastávajícího Halloweenu).
V pondělí 30.října se uskutečnila halloweenská párty, kde se předvedla celá řada krásných masek. Děti si zasoutěžily, zatancovaly a zasmály se u vtípků, hádaly hádanky. Vše pro menší připravili starší žáci. A nezůstali jsme pouze u strašidel.
Spousta napadaného listí nás inspirovala k tvorbě lesních skřítků, malých svícnů, girland a velkých obrazů, které jsme vytvořili na školním dvoře. Můžete zhlédnout ve fotogalerii. Jedno odpoledne jsme pouštěli draky. Měli jsme štěstí, že foukal vítr. Děti byly nadšené a my učitelky spokojené, že se akce vydařila. Že jsme se trochu ušpinili, nakonec patří k podzimu.

A listopad je za námi.
Tématem tohoto měsíce byl Vesmír a vesmírné objevy. Připomněli jsme si, že před šedesáti lety byl vyslán první živý tvor do kosmu. Nejslavnějším se stal pes Lajka. A další první: Jurij Gagarin – první člověk ve vesmíru, Valentina Těreškovová – první žena ve vesmíru a následoval první muž na Měsíci – Neil Armstrong. K tomuto tématu jsme nakreslili rakety s Lajkou, velký projekt – jak si představujeme vesmír, vyrobili makety raket. Samozřejmě jsme využívali i pěkných dnů k pobytu venku. Oblíbená byla „Velká pardubická“, hod oštěpem – špejle zatížená plastelínou, dokonce jsme hráli i kuličky.

V posledních dvou týdnech nám ale dost času také zabraly výrobky na vánoční jarmark. Připravujeme i vystoupení na vánoční besídku. Dál už ale nic neprozradíme. Nyní se už všichni těšíme na Vánoce.

Přejeme Vám krásné Vánoce plné pohody a štěstí.


copyright © 2012 - ZŠ Tvarožná


Kontakt

ZŠ Tvarožná
příspěvková organizace

664 05 Tvarožná 176

Tel.: 731 117 814
      
skola@skolatvarozna.cz 
skola.tvarozna@seznam.cz

IČO: 70875472

 

družina: 603 229 099
jídelna: 731 650 706
 

 

 


Aktuální dění